Czy materiał musi być na jednej kasecie ?
Nie. Materiał może być dostarczony na kilku nawet różnych kasetach (np. VHS, Hi8, miniDV) i nie wpłynie to na cenę.

Czy możliwe jest wykonanie cięć w moim materiale ?
Jeśli życzysz sobie coś wyciąć ze swojego materiału to oczywiście jest to możliwe. Fragmenty do wycięcia muszą być bardzo precyzyjnie opisane. Jeśli będą to 1-2 wycięcia na każde 60 min materiału to cena nie ulega zmianie. Gdy cięć jest więcej cenę uzgodnimy oddzielnie. NIGDY NIE DOKONUJEMY CIĘĆ BEZ OPISU WŁAŚCICIELA NAGRAŃ !

W jaki sposób opisać fragmenty które mają zostać wycięte ?
Należy przewinąć taśmę do początku. Wyzerować licznik w magnetowidzie. Następnie odnaleźć fragment który ma zostać wycięty i spisać z dokładnością sekundy czas początkowy i końcowy wycięcia. Mile widziany dodatkowy opis wycinanego fragmentu np: "scena w mieszkaniu".

Czy moje kasety zostaną zwrócone ?
Oczywiście. Zawsze zwracamy materiały źródłowe razem z nagraną płytą.

Czy mam gwarancję, że moje materiały nie będą rozpowszechniane (np. w internecie) ?
Oczywiście. Nigdy nie rozpowszechniamy materiałów bez zgody ich właściciela. Po wykonaniu usługi materiały są usuwane z twardych dysków i nie pozostają u nas w żadnej formie. Gwarantujemy dyskrecję i zachowanie prywatności.


W jaki sposób dostarczyć kasety do przegrania ?
Taśmy należy wysłać na adres: Artur Stankiewicz, ul. Racławicka 146/33, 02-117 Warszawa. Przesyłka musi być koniecznie rejestrowana (list polecony lub paczka pocztowa) najlepiej priorytetowa (przesyłki ekonomiczne potrfią iść nawet tydzień). Do środka proszę włożyć karteczkę z namiarami na siebie (nr. tel. lub e-mail, adres zwrotny). Osoby z Warszawy i okolic mogą dostarczyć materiały osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminu telefonicznie tel. 0501159488 lub (22)6688555.
 

Jaki jest koszt przesyłki zwrotnej ?

Przy wpłacie należności na konto proszę doliczyć koszt wysyłki zwrotnej taki sam jak koszt wysyłki materiałów do nas + 1 zł za opakowanie. W przypadku zapłaty przy odbiorze (za pobraniem) koszt wysyłki będzie wliczony w kwotę pobrania. Zazwyczaj jest to ok. 17 zł.

Czy nagrane przez Pana płyty są zabezpieczone przed kopiowaniem ?
Płyty nie są zabezpieczone przed kopiowaniem. Można je powielać w dowolny sposób.

Ile czasu zmieści się na jednej płycie dvd ?
To zależy od zastosowanej kompresji. Przy najlepszej jakości na jedną płytę zmieści się max. 60 min, ale można nagrać 120 min. jak i 240 min. oczywiście z większą kompresją, a więc ze słabszą jakością. My zalecamy nagrywać na jedną płytę nie więcej niż 120 min., ale decyzja należy do Ciebie.

Ile czasu będę czekał na przegranie kaset video ?
Czas wykonania usługi zazwyczaj nie przekracza 7 dni. Może zdarzyć się, że Twoje taśmy wrócą do Ciebie już po 2-3 dniach, ale też może być konieczność poczekania trochę dłużej. Zależy to od ilości zleceń w danym terminie.
 

Ile czasu będę czekał na przegranie taśm światłoczułych ?

Czas wykonania usługi zazwyczaj nie przekracza 30 dni. Może zdarzyć się, że twoje taśmy wrócą do Ciebie już po 4-5 dniach, ale też może być konieczność poczekania trochę dłużej. Zależy to od ilości zleceń w danym terminie.
 

Czy cena w przypadku taśm światłoczułych dotyczy jednej szpulki ?

Nie. Cena dotyczy przegrania materiału nie przekraczającego 120 min. nie zależenie od ilości szpulek. Czyli może być nawet 30 szpulek po 4 minuty i cena nie ulegnie zmianie.

Obejrzałem przykładowy filmik. Czy na moich filmach też będą Państwa dane kontaktowe ?
Nie. Dane kontaktowe są umieszczone tylko i wyłącznie na filmiku przykładowym. Twoje filmy nie będą zawierały żadnych dodatkowych materiałów reklamowych.


Obejrzałem przykładowy filmik. Czy rozdzielczość i kompresja na płycie będzie taka jak w przykładowym filmiku ?
Nie. Żeby zminimalizować wielkość pliku do pobrania przykładowy filmik zamieszczony na stronie jest w mniejszej rozdzielczości i większej kompresji niż będzie na płycie dvd. Filmik ma za zadanie pokazać jakość przeniesienia z taśmy światłoczułej na postać cyfrową (np. brak migotania). Natomiast jakość samego zapisu cyfrowego będzie o wiele lepszej jakości na płycie dvd niż na przykładowym filmiku.

Moje filmy światłoczułe są bardzo stare i porwane. Czy da się coś z nich zrobić ?
Większość taśm 8mm ma ponad 15 lat i często zdarza się, że klejenia już nie trzymają. Nie ma z tym problemu. Taśmy są digitalizowane na twardy dysk kawałkami, a potem łączone już elektronicznie więc Twój film będzie na płycie w jednym kawałku. Zdarza się , że taśmy mają miejscami uszkodzoną perforację. W takich przypadkach należy liczyć się z drgnięciami obrazu lub wycięciem kilku klatek z uszkodzoną perforacją.


Jak określić ile czasu mają moje nagrania 8mm ?
Precyzyjne określenie jest trudne, ale można oprzeć się na wielkości szpulek i na tej podstawie z grubsza oszacować czas. Najmniejsza szpulka (średnica 7-8 cm) to nagranie rzędu 3-5 min, średnia (średnica 12-15 cm) ok. 10-20 min i największa (średnica 17-18 cm) ok. 20-25 min.

Dlaczego cena przegrania taśm światłoczułych liczona jest za płytę, a nie za minutę przegrania ?
Cena jest zryczałtowana z prostego powodu. Bardzo ciężko ocenić ilość poświęconego czasu przed rozpoczęciem pracy ponieważ dostarczane taśmy są w różnym stanie. Zdarza się często, że transfer i obróbka 20 min. z taśm porwanych i z uszkodzoną perforacją zajmuje więcej czasu niż transfer 120 min. z taśm w dobrym stanie.

Z moich szacunków wynika, że mam ponad 120 min. materiału. Czy będę musiał płacić za kolejną płytę ?
Nie. Jeśli czas materiału przekracza 120 min. to dalej przegranie liczone jest już za każdą minutę.

W jaki sposób są przenoszone materiały z taśm światłoczułych na postać cyfrową ?
Materiały są transferowane telekinem.